Naše akcičky a akce 2013-2014

VÝTVARNÝ KROUŽEK PŘI KNIHOVNĚ VRUTICE A SVAŘENICE 

Ahoj všem dětem a mládeži, jelikož máme tyto stránky místní knihovny i pro náš výtvarný kroužek, shodli jsme se na tom, že Vám sem budeme psát a vkládat vše, co zajímavé společně děláme, či podnikáme.

I když máme kroužek opět funkční od 8. 4. 2013, první věc, kde jsme se více pobavili byl rychlo závod s vlašťovkami 15. 5. 2013. Kluci stavěli a vyhrávali, ovšem galantně poté půjčili své létací modely i děvčatům....
 
Po malování 27. 5. 2013 jsme vše vrátili na své místo a opět probíhají naše super akce..... Kluci by mohli příští týden stavět letadla. Holky si vyzkoušeli elegantní malování a asi o tom natočí reportáž....
 
A už musíme začít makat na té místní kuchařce, však víte!!! A kdo neví, tak ať přijde, dozví se....
 
3. 6. 2013 - připravujeme se na dětský den. Budeme organizovat asi tak dvě soutěže ze všech, a tím pomůžeme vedení obce při této akci v sobotu osmého.
 
Jdeme rychle připravit letáčky pro naše obyvatele, kde je budeme prosit o jejich místní recepty. Prostě se jde řešit ta Vruticko-Svařenická kuchařka...
 
5. 6. 2013 - Díky povodním se materiál a projekty letadel nemohly dostat ze Štětí sem. Tak se jen připravíme na dětský den. Je tu dnes Zastupitelstvo, tak budeme i dřív končit. Po dětském dnu se uvidí, jak nám to půjde dál, protože toho fakt máme hodně.

Nějak nám nejde psát do stránek, tak zatím nic nebudeme zbytečně psát.... Půjdem na prázdniny!

26. 8. 2013 - Hurá, už nám jde zase psát na net, dneska nebyl čas moc hlídat tu mladší generaci, a tak se trochu zlobilo.... Přesto jsme dokázali zorganizovat naši pomoc při akci Loučení s prázdninami. A začneme sem dávat i fotečky, pokud někdo nesouhlasí s veřejňováním svých fotek, nechť se nám ozve.

Už máme skoro celý scénář na to naše srandovní natáčení, také se nám množí recepty na kuchařku. Začne škola a všechno se zase rozeběhne!!!

7. 10. 2013 - Od začátku září vyrábíme draky. Samotná drakiáda proběhne snad už tento víkend. Doufáme, že nám v tom nezabrání nepředvídané okolnosti. Tak tenhle drak fakt poletí:

Už jsme dokončili knížku Lucky Haklové. Můžete si ji přijít půjčit:

 

Pokračujeme ve sbírání receptů a asi nám pomůžou místní ženy při sestavování naší kuchařky. Moc se těšíme. Už se nám recepty střádají, ale potřebujeme další, takže, občané, přinášejte!!!!

Ještě trochu toho výtvarna:

28. 10. 2013 - Celkově jsme vyráběli asi 8 draků, nakonec z knihovny odstartovalo pět vzdušných příšer a krasavců, lítali i kupovaní draci:
    
 
28. 10. 2013 - dýňodlabání:
  
 
  
 
 
Vánoční akce:
Vyráběli jsme Betlém, pár odzob na stromeček a bavili jsme se na Mikulášské zábavě.

 

Velké překvapení nám připravila naše mládež. Rozhodla se uklidit v našich vesnicích a nakonec přišli s nápadem, že si vezmou pod patronát autobusovou zastávku ve Vrutici. Jejich úsilí bychom mohli zaznamenat již v letních měsících. Hlavní pro ně je nyní prosazení finančních prostředků na tyto opravy a údržbu v rozpočtu obce. Držme jim palce. Pokud se zadaří, rádi by vypomohli i s hřištěm pod "hospodou". A nyní fotky z úklidu v lednu 2014:

 

A už tu máme březen. Stále roku 2014. Po zimním vyrábění bychom rádi vyběhli ven. Je tam totiž nadmíru krásně, i když bychom dle rčení měli zalézt za kamna. Tak si tedy zorganizujeme třeba závody. Zjistili jsme totiž, že z nás hodně má kolečkové brusle, kola a odstrkovadla. Začneme třeba kolečkovkama a kolama. Zavřeme si zaďák, jak se říká zadní ulici ve Vrutici, a na tom krásném novém asfaltu předvedeme naše nejvyšší výkony.

Závody na kolech a kolečkových bruslích

26. 3. 2014 od 16:00 hodin v zadní ulici ve Vrutici - pro školáky. Pořádá Knihovna Vrutice.

Hodně úspěchů v soutěži přeje vedení knihovny Vrutice.

A hned se podívejte, co vlastně ještě připravujeme:     

Připravované Akce výtvarného kroužku při knihovně ve vrutici:

Průběžně: výtvarná činnost a soutěž čtenářů

 

26. 3. 2014 soutěž v kolečkových bruslích a kolech pro školáky

4. 4. 2014 noc s andersenem – spaní v knihovně se čtením knih (např.kinosál Vrutice)

28. 5. 2014 soutěž v odstrkovadlech pro předškoláky

červen dopravně bezpečnostní akce

30. 6. 2014 výsledky soutěže čtenářů

září návštěva poslanecké sněmovny nebo senátu

27. 10. 2014 Dýňodlabání

29. 10. 2014 dýňodlabání - vyhodnocení

listopad drakiáda                 

 

Těšíme se na shledání. Knihovnice a členové Výtvarného kroužku.

 

Honem se podívejte na další naše smělé vyrábění:

 

 

 

Jste zvědaví, jak dopadly závody na kolech a kolečkových bruslích? Tak se podívejte:

Zúčastnilo se 9 závodníků (Vojta, Lucka, Pája, Terka, Jířa, Juráš, Danek, Niki, Domča. V publiku se ještě nacházelo pět dalších potencionálních soutěžících, ale asi neměli kolo nebo brusle, tak snad příště:

 

 

 

 

 

Všichni se nyní těšíme na pálení čarodějnic, vyrábíme nějakou tu výzdobu, tak Vám ji sem potom dáme.

A tohle je naše první Noc s Andersenem:

 

 

Mezitím opět vyrábíme: koukněte, co jsme vyrobili na Velikonoce a co na Pálení čarodějnic atd! Použili jsme různé techniky (malování na sklo, na látku) pro výrobu ozdob a pak jsme už jen řešili výzdobu.

 

 

 

 

    V Každém případě začneme znovu naplňovat stránky naší KUCHAŘKY, tak Vy všichni, co nám pomáháte, pomůžete či chcete pomoci si připravte recepty, příběhy, nápady a dobrou náladu a sejdeme se v knihovně 7. května 2014 v 15:00 hodin!!!!!!!!!!!!!!

 

A teď něco nového:

Vaše knihovnice Jitka Richterová, děti a mládež z výtvarného kroužku chtějí uspořádat výstavu starých předmětů, které se kdysi užívaly v domácnostech. Například vybavení kuchyní, oděvy, technické předměty a uvítáme i fotografie. Tyto věci noste na OÚ ve Vrutice, když je knihovna otevřena, zaevidujeme, vystavíme a pak v pořádku vrátíme. Děkujeme!
 

A teď něco starého:

Dneska je další schůzka na výrobu kuchařky, oslovili jsme drtivou část občanů našich obcí, ale zatím ani noha.... Snad se nám někdy povede prolomit ledy a do našich vesnic se opět vrátí chuť bavit se či vytvářet něco společně. Tak zatím přepíšeme další recepty, už s námi spolupracuje paní Bauerová, Kohoutová, Srbová, Černá, Štrossová a svůj recept přidala i Lucka Haklová.

Další naše akce bylo pro předškoláky. Soutěžili v odstrkovadlech. Rozdalo se hodně bombonů. Děti dostaly medaile, které pro ně vyrobyly větší děti. Počasí se povedlo až 4. 6. 2014, podívejte se:

 

 

 

Zúčastnilo se 5 dětí, možná ostatní neměly odstrkovadla, ale my jsme měli pro ně náhradní připravené. V každém případě jsme se hezky pobavili, a o to šlo.

Teď jedeme na exkurzi o odpadech a čeká nás dopravně bezpečnostní akce. Pak stále sbíráme staré předměty na výstavu a řešíme kuchařku.

12. 6.2014 - naše exkurze o odpadech:

Zde máte pár našich výrobků měsíce června:

   

  

 

 

Dopravněbezpečnostní akce proběhla 28. 6. 2014

 

 

 Další zajímavé akce nás čekají - například nyní sbíráme po našich obcích staré předměty na akci Staré poklady od našich předků. Čeká nás vernisáž, návštěva Poslanecké sněmovny, zastřílíme si ze vzduchovek, budeme stavět draky a zadlabeme si do dýní. Pak už nás čekájí svátky zimy.

Nádherná akce - Výstava starých předmětů 30. 8. 2014, zde foto:

   

 

 

 

Milí spoluobčané, moc Vám děkujeme za spolupráci při této velmi zdařilé akci. Těšíme se na to, že příští rok Vás znovu oslovíme a vytvoříme ještě větší akci, při které se všichni dobře pobavíme a zavzpomínáme na naši významnou minulost.

A začal nový školní rok

 

Kontakt: Tereza Matyášová  E-mail: matyasovaterunka@seznam.cz